Jak mieszać Acrylic One?

Jest na to zalecana metoda!

A1 jest materiałem prostym w stosowaniu. Jednak jeśli chcemy uzyskać idealne rezultaty warto stosować się do paru wskazówek dotyczących m. in. mieszania. Zobacz jak poprawnie mieszać Acrylic One.

1 | Proporcje mieszanki Acrylic One

Acrylic One przygotowujemy poprzez zmieszanie ze sobą Proszku A1 i Płynu A1 w proporcji 2:1 (2 części proszku i 1 część płynu). Właściwe proporcje są kluczowe dla uzyskania optymalnych właściwości mieszanki. Do odmierzania składników używaj wagi!

2 | Poprawne połączenie składników

Mieszamy do jednolitej konsystencji (jak ciasto na naleśniki). Jeśli masz wątpliwości to po widocznym połączeniu się składników mieszaj jeszcze minutę.

Dedykowane mieszadła do A1

Poprawne wymieszanie składników mieszanki A1 jest kluczowe do tego by uzyskać jej idealne parametry końcowe. Dodatkowo przy precyzyjnych odlewach wymagających nieskazitelnej powierzchni musimy zadbać o to by podczas mieszania nie napowietrzyć mieszanki. Z pomocą przychodzą dedykowane mieszadła do Acrylic One, których łopatki zostały zaprojektowane tak by idealnie rozmieszać obydwie części A1 (płyn i proszek oraz dodatki jeśli są stosowane), a także by nie wprowadzać powietrza do mieszanki.

Mieszanie ręczne

Acrylic One w małych ilościach można wymieszać ręcznie za pomocą np. szpatuły. Trzeba się jednak liczyć z tym, że mieszanka może nie osiągnąć idealnych parametrów w związku z niedoskonałym wymieszaniem się składników. Nie jest to zalecana metoda, jednak przy mniej wymagających projektach może być zastosowana.

Mieszanie za pomocą mieszadła

Stosowanie mieszadła i wiertarki/wkrętarki zapewni poprawne wymieszanie składników. Należy jednak pamietać, że ogólno dostępne mieszadła np. budowlane mogą napowietrzyć mieszankę A1 powodując, że na powierzchni mogą pojawić się dziury po pęcherzykach powietrza.
Dlatego zalecany stosowanie dedykowanego mieszadła do Acrylic One.
WAŻNE! Nie należy przekraczać 750 obrotów/min!