Panele elewacyjne

Istnieje wiele sposobów na ozdobienie i zabezpieczenie tych elementów budynku, które mają styczność z ulicą. Jednym z nich są niezawodne panele elewacyjne, stosowane w różnego rodzaju realizacjach już od wielu lat. Dzięki specjalnych urządzeniach form box, możliwe jest szybsze niż kiedykolwiek stworzenie gotowych elementów. Stosując doskonały materiał, jakim jest Acrylic One – unikalny dwukomponentowy gips polimerowy, otrzymamy produkt zdolny przetrwać różne, nawet najbardziej niekorzystne warunki.

Rosnąca popularność gipsu polimerowego

Nowoczesne panele elewacyjne coraz szybciej zastępują różnego rodzaju okładziny oraz farby, stając się przy tym coraz modniejszym rozwiązaniem. Dzieje się tak między innymi ze względu na mnogość możliwych do wykonania wzorów. Acrylic One pozwala na stworzenie niemal dowolnego wzoru, od imitacji drewna i metalu, przez materiały porowate, aż po gładkie. Kształtowany w form boxach gips polimerowy jest przy tym odporny na działanie wielu negatywnych czynników zewnętrznych.

Panele elewacyjne w coraz większej ilości budynków

Rozwiązania technologiczne Arcylic One stosowane są w wielu realizacjach architektonicznych, zarówno publicznych, jak i prywatnych oraz biurowych. Ogromna ilość możliwości, jakie oferuje użycie gipsu polimerowego sprawia, że wysokiej klasy panele elewacyjne stają się jednym z najpopularniejszych rozwiązań ostatnich czasów. Jest to również zasługa różnej wielkości form boxów, które pozwalają stworzyć nawet bardzo skomplikowane kształty, które nie byłyby możliwe do zastosowania jeszcze 50 lat temu.

Acrylic One i form box jako pomoc w tworzeniu doskonałych elementów

Tworzenie doskonałych elewacji to trudna sztuka, wymagająca dokładnego przemyślenia każdego szczegółu, aby mieć pewność, że będą one jak najbardziej reprezentacyjne. Dzięki połączeniu technologii Acrylic One oraz form boxów, proces ten staje się znacznie łatwiejszy.

Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładnym poznaniem właściwości gipsu polimerowego i tworzonych z niego paneli, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Chętnie podzielimy się naszą wiedzą i opowiemy o naszych produktach.

Setki kombinacji w ramach jednego wzoru

Każdy wzór można zabarwić w dowolny sposób a do tego częściowo wpłynąć na jego fakturę. Przykładowo w przypadku faktury stalowych prętów, możemy zabarwić panele na dowolny kolor, wykonać metalizację, albo zardzewić je. Sam panel może być zabarwiony w masie, powierzchniowo lub pokryty farbą czy lakierem.

Gotowe panele elewacyjne

    Na zamówienie

    Możemy zrealizować zlecenie na wybrany wzór panelu z przygotowaniem dla jego zastosowania. Zapytania prosimy składać mailowo lub telefonicznie (> kontakt).

    Do wstępnej wyceny zlecenia potrzebujemy poniższych informacji:
    • Powierzchnia do pokrycia panelami w m2
    • Wybrany wzór panelu