Jeden materiał
niezliczone możliwości

Acrylic One?

A1 to dwu komponentowy gips polimerowy, w skład którego wchodzi mineralny proszek i żywica akrylowa na bazie wody. Takie połączenie daje w rezultacie bardzo wytrzymały, łatwy w użyciu, przyjazny dla środowiska i trudno zapalny materiał. Acrylic One posiada wiele niezwykłych właściwości – pozwala wykonać formy i odlewy o dowolnym kształcie i strukturze. Metodą laminacji możemy tworzyć wytrzymałe i lekkie kompozytowe elementy. Ręczna aplikacja pozwala artystom i architektom na tworzenie jedynych w swoim rodzaju projektów.

Bezpieczny i wszechstronny

Acrylic One jest materiałem bezwonnym, na bazie wody i nie zawiera rozpuszczalników. Dzięki temu jest bezpieczny i nie wymaga specjalnych środków ostrożności podczas pracy.
Do pracy z A1 potrzebna jest jedynie waga, mieszadło oraz przynajmniej 3 pojemniki do mieszania – proporcje mieszania 2:1 czynią go naprawdę łatwym materiałem.
A1 może z powodzeniem zastąpić wiele innych materiałów które ze względu na swoją wagę, czy palność, mogą zostać niedopuszczone do zastosowania w danym projekcie.
Podstawowe dane techniczne Acrylic One
Proporcje mieszanki 2A:1B (2 części proszku, 1 część płynu)
Kolor biało-kremowy
Gęstość (mokry) 1,75kg /dm3
Gęstość (suchy) 1,66kg /dm3
Czas pracy 20-25 minut
Czas rozformowania ok. 1 godziny
Twardość 85 Shore D
Rozszerzalność podczas utwardzania 0,1-0,6%

Wszechstronny materiał o niezliczonych możliwościach!

Jego doskonałe odwzorowanie detali, wytrzymałość, etc. sprawiają, że ten jeden materiał ma niezliczone możliwości. Potrafi zaimitować niemal każdy materiał dzięki temu stanowi idealną alternatywę dla surowców które w oryginale są zbyt ciężkie. Jego wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne sprawia, że nie straszne mu surowe warunki.
A to tylko część jego możliwości!

Acrylicone-kategoria-dekoracje_500x500px

Dekoracje